Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pijacka impreza rodziców w obecności dzieci. Uczestniczył w niej poszukiwany mężczyzna

Fot. Fotolia.com

Nietrzeźwi rodzice opiekowali się dziećmi w Mrągowie i Olsztynie. W czasie policyjnej interwencji zatrzymany został także mężczyzna poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania.

Mrągowscy policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań, w którym dwoje dzieci miało przebywać pod opieką pijanych dorosłych – relacjonuje mł. asp. Paulina Karo z policji w Mrągowie.

W mieszkaniu panował nieład, kłęby papierosowego dymu, a wśród niego dwójka przestraszonych dzieci – 10-letni chłopiec i 3-letnia dziewczynka. Oprócz rodziców dzieci – 30-letniej kobieta, która miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i 31-letniego ojca, który miał niespełna 3 promile alkoholu w organizmie – w mieszkaniu znajdowały się jeszcze 2 osoby, które również nie były trzeźwe. Funkcjonariusz sprawdzili uczestników interwencji w policyjnych systemach, gdzie okazało się, że jeden z mężczyzn jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania, wobec czego został on aresztowany.

00:00 / 00:00

O sytuacji rodziny został poinformowany MOPS. Okazało się, że dzieci przebywały z wizytą u biologicznych rodziców, a na co dzień opiekę nad nimi sprawuje zawodowa rodzina zastępcza, której dzieci zostały przekazane.

Z kolei w Olsztynie 6-latką opiekowała się matka, która miała prawie 2,5 promila i ojciec z 2 promilami. Dziewczynką zaopiekowała się babcia. Sprawa trafiła do sądu.

Autor: K. Kantor
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w alkohol, poszukiwany, interwencja, patologia, nietrzeźwi rodzice, Europejski Nakaz Aresztowania.
Kontrola trzeźwości pracowników. Co może pracodawca i na jakich zasadach?

Od prawie miesiąca, bo od 21 lutego, obowiązują nowe przepisy, na podstawie których pracodawca może kazać pracownikowi dmuchnąć w alkomat. Kontrole obejmą nie tylko alkohol, ale...

Zamknij
RadioOlsztynTV