Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pierwszy trening olsztyńskich siatkarzy z Andrea Gardinim

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn po raz pierwszy trenowali pod okiem Włocha Andrea Gardiniego. Fot. P. Świniarski

Intensywnie, z dużym naciskiem na taktykę oraz precyzję – tak wyglądały pierwsze zajęcia siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn pod okiem nowego trenera.

22 grudnia ze stanowiskiem pożegnał się Krzysztof Stelmach, a jego miejsce zajął Włoch – Andrea Gardini. Szkoleniowiec olsztyńskich Akademików wierzy w dobry efekt pracy z zespołem.

– Zawodnicy trochę pobiegali po boisku. Były problemy, jak w każdym zespole, ale atmosfera jest dobra i wierzymy, że możemy wykonać fajną pracę- powiedział po pierwszych zajęciach Andrea Gardini.

00:00 / 00:00

Zawodnicy nie narzekali na intensywność zajęć. 

– Intensywny trening był od razu po świętach. Zaczęliśmy z wysokiego C i to pokazuje, że czeka nas sporo ciężkiej pracy- mówił środkowy Indykpolu AZS Maciej Zajder.

00:00 / 00:00

Okazuje się, że trener Gardini bardzo chciał kiedyś pracować w polskim klubie.
– Moje marzenia się spełniły. Zawsze chciałem być trenerem w Pluslidze. Dziękuję klubowi, za tę szansę. AZS ma wielkie tradycje siatkarskie, a więc tym bardziej się cieszę, że mogę tu pracować
– podkreślił Gardini.

Andrea Gardini jest uznany za najlepszego siatkarza wszech czasów. Jako zawodnik z reprezentacją Włoch zdobywał tytuły Mistrza Świata i Europy oraz srebrny i brązowy medal Igrzysk Olimpijskich – odpowiednio w 1996 i 2000 roku. Był także asystentem trenera Andrei Anastasiego w reprezentacji Polski.

(pswin/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, siatkówka, trener, Indykpol AZS Olsztyn, Andrea Gardini, terning
Sukces olsztyńskich siatkarzy w Lidze Mistrzów

W bardzo dobrych nastrojach wrócili z Włoch głuchoniemi siatkarze Warmigu Olsztyn, którzy rywalizowali w europejskiej Lidze Mistrzów. Na 10 startujących ekip olsztynianie zajęli 6. miejsce. To...

Zamknij
RadioOlsztynTV