Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pierwszy protest przed referendum

Jest pierwszy protest wyborczy przed referendum, które czeka Elbląg 14 kwietnia. Złożyła go w elbląskim biurze Komisarza Wyborczego Grupa Referendalna.

Protest ma związek z pismem do dyrektora Departamentu Edukacji Urzędu Miasta, który kilka dni temu przypomniał dyrektorom szkół, że nie wolno tam prowadzić w żadnej formie agitacji politycznej. Grupa Referendalna uznała, że władze miasta oskarżają jej członków o podrzucenie do jednej z placówek ulotek, które zachęcają do udziału w referendum.

Szkoła nie jest miejscem do uprawiania polityki przez nikogo, jest tyle innych miejsc właściwych dla takiej działalności. – uważa wiceprezydent Elbląga Grażyna Kluge, która w ramach swoich obowiązków zajmuje się oświatą.

Ulotki, które są przedmiotem zainteresowania także policji, nie są podpisane i do dziś nie wiadomo, kto je wydał. Pojawiły się kilka dni temu i jak dotąd nikt nie przyznaje się do ich autorstwa. Prezydent Elbląga złożył doniesienie w tej sprawie, bo zawarte tam informacje jego zdaniem są nieprawdziwe i szkalują dobre imię władz miasta. (mstan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w referendum
Zamiast debaty mają referendum

Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę - tak politycy elbląskiej Platformy Obywatelskiej komentują działania swoich oponentów z Prawa i Sprawiedliwości oraz Ruchu Palikota. Działacze tego drugiego...

Zamknij
RadioOlsztynTV