Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pierwszy transport maseczek z Agencji Rezerw Strategicznych dotarł na Warmię i Mazury

Fot. M. Hapunik

Z Agencji Rezerw Strategicznych do województwa warmińsko-mazurskiego dotarły  pierwsze transporty maseczek ochronnych, o których w środę mówił minister zdrowia, Adam Niedzielski. Jest ich prawie 6 milionów. 

W przeliczeniu na liczbę mieszkańców województwa, to daje mniej więcej cztery sztuki na jedną osobę. Do stolicy regionu przyjechało około miliona maseczek.

To trójwarstwowe maseczki chirurgiczne. Pierwsze dostawy już są w drodze. Część już została odebrana przez Państwową Straż Pożarną w okolicach Ełku. W nocy transport dotarł do Olsztyna, a w piątek do Iławy. Czekamy jeszcze na informację, kiedy dotrą kolejne samochody

– mówi Krzysztof Kuriata, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego.

00:00 / 00:00

Za ich dystrybucję będą opowiedziane samorządy. Wcześniej trafią do pięciu wytypowanych komend Państwowej Straży Pożarnej, które przekażą maseczki gminom i miastom.

00:00 / 00:00

Dodajmy, że maseczki są bezpłatne.

Fot. M. Hapunik

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Krzysztof Kuriata, uwaga, maeczki
5 osób rannych po wypadku na obwodnicy Gołdapi

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i drogi krajowej  65 na obwodnicy Gołdapi. Rannych zostało 5 osób. Ruch w tym miejscu był zablokowany. Ze...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV