Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -5 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pierwsze spotkanie weteranów poszkodowanych na misjach

Fot. 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana

Prawie 70 weteranów z jednostek wojskowych 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej – żołnierzy rannych i poszkodowanych na misjach zagranicznych – bierze udział w pierwszym zlocie w Elblągu.

Dziś weterani obserwują grę miejską w wykonaniu młodzieży. W planach mają też spektakl teatralny i wycieczki. Zlot weteranów z 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej ma się odbywać cyklicznie.

Inicjatorem cyklicznych spotkań jest dowódca elbląskiej dywizji. Na inauguracyjny zjazd przyjechali żołnierze między innymi z Bartoszyc, Giżycka, Gołdapi. Jak mówią, spotkania są im bardzo potrzebne, bo są okazją do rozmów we własnym gronie. Do tragicznych dla siebie wydarzeń wracają niechętnie, choć jak przyznają wspomnienia same do nich wracają w różnych sytuacjach.

Większość z nich po leczeniu wróciła do służby, dla niektórych konieczne było stworzenie specjalnych warunków. Wciąż mogą liczyć na pomoc w różnych sprawach. Specjalną opieką otoczono 13 rodzin poległych żołnierzy. (mstan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, misja, weterani
Zjazd weteranów poszkodowanych na misjach

Przez 3 dni w Elblągu goszczą weterani ranni i poszkodowani na misjach poza Polską. To żołnierze z 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, z jednostek rozlokowanych w województwie...

Zamknij
RadioOlsztynTV