Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pierwsza osoba z regionu zakażona koronawirusem wyzdrowiała. Kobieta jechała z pacjentem „zero”

Lekarze

Pierwsza osoba w Warmińsko-Mazurskiem zarażona koronawirusem wyzdrowiała.

To kobieta w średnim wieku, mieszkanka powiatu olsztyńskiego, która wróciła do Polski autokarem z Niemiec. Jechała wtedy z tzw. pacjentem zero – powiedział wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

00:00 / 00:00

Kobieta była pierwszą osobą z Warmii i Mazur, u której 6 marca stwierdzono zakażenie nowym patogenem. Przed nią jeszcze 7-dniowa kwarantanna w domu.

Ilu mieszkańców naszego regionu jest wciąż hospitalizowanych i jaki jest stan ich zdrowia? Odpowiada rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

Mieliśmy 50 osób hospitalizowanych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. To jest przede wszystkim szpital zakaźny w Ostródzie. Także po kilka osób mamy w Elblągu oraz w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Spośród tych osób jedynie 3 osoby hospitalizowane w Ostródzie są w stanie ciężkim, ale stabilnym. Są hospitalizowane pod respiratorami.

00:00 / 00:00

Stan zdrowia pozostałych pacjentów określany jest jako dobry. Dodajmy jeszcze, ze w kwarantannie domoej w naszym województwie obecnie przebywa 927 osób.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

 

Autor: P. Karpiszen/K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio/ A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kobieta, lek, uwaga, pilne, koronawirus, COVID-19
Rodzice mogą liczyć na dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Sprawdź, jakie warunki muszą zostać spełnione

Rodzice, którzy wykorzystali dodatkowy zasiłek opiekuńczy, mogą wnioskować o wypłatę tego świadczenia na kolejny okres. Wniosek będzie rozpatrzony po wejściu w życie znowelizowanych przepisów. Zgodnie z...

Zamknij
RadioOlsztynTV