Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pierwsza ofiara sezonu kąpielowego w powiecie braniewskim. Policja przypomina zasady obowiązujące nad wodą

Nad wodą trzeba wypoczywać z głową – apelują policjanci.

W powiecie braniewskim doszło do pierwszego w tym sezonie utonięcia. 20-latek wszedł do jeziora Taftowo niedaleko Glebisk w gminie Pieniężno, zanurkował i znikał pod powierzchnią –  relacjonuje podkom. Jolanta Sorkowicz z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie:

W akcję ratunkową włączyli się także świadkowie tej sytuacji, którzy wyciągnęli 20-latka na brzeg. Niestety, pomimo prowadzonej reanimacji, mężczyzna zmarł. Na miejscu zdarzenia pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza. Teraz wyjaśnianiem przyczyn utonięcia mężczyzny zajmą się kryminalni.

Nad woda trzeba przestrzegać kilku podstawowych zasad.

Pamiętajmy, że bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym jest ratownik. Nie skaczmy rozgrzani do wody. Przed wejściem do wody zmoczmy nią klatkę piersiową, szyję i kark. Nie wchodźmy do wody w miejscach nieznanych – może to się skończyć poważnym urazem, kalectwem, a nawet śmiercią. Nigdy nie wchodźmy do wody i nie pływajmy po spożyciu alkoholu, a w przypadku złego samopoczucia lub zimna od razu wyjdźmy z wody

– podkreśla funkcjonariuszka.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało, że w poniedziałek utonęło 8 osób. Od początku kwietnia, czyli od rozpoczęcia sezonu kąpielowego, w całym kraju utonęło 109 osób.

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, topielec, jezioro, utonięcie, tragedia
Niemal nie doszło do tragedii nad jeziorem. Chwila nieuwagi może wiele kosztować

Chwila nierozwagi nad wodą może kosztować życie. O włos od tragedii było w Olsztynie. Pijany 51-latek opiekował się swoją 7-letnią córką nad jeziorem. - Na policję...

Zamknij
RadioOlsztynTV