DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro

Pewna wygrana piłkarek ręcznych Startu z Koroną Kielce

Start Elbląg – Korona Kielce. Fot. Anna Dembińska

Piłkarki ręczne Startu Elbląg w 19. kolejce rozgrywek PGNiG Superligi wygrały wysoko u siebie z Koroną Kielce 33:19.

Mecz był bardzo jednostronnym widowiskiem. Start prowadził od pierwszej do ostatniej minuty. Już do przerwy było 19:10. Druga połowa to bardzo dobra gra w obronie Startu i rosnąca systematycznie przewaga, która po 60 minutach gry wyniosła aż 14 bramek.

Dziewczyny zagrały dobre spotkanie – przyznał trener Startu Andrzej Niewrzawa.

00:00 / 00:00

Tym zwycięstwem elbląskie szczypiornistki praktycznie zapewniły sobie miejsce w pierwszej szóstce na zakończenie drugiej rundy rozgrywek. Tym samym zrealizowały cel minimum postawiony przez zarząd klubu przed zespołem i sztabem szkoleniowym na sezon 2018/2019.

………………………

Najwięcej bramek: dla Startu – Justyna Świerczek (8), Joanna Waga (6), Patrycja Świerżewska (5), dla Korony – Honorata Syncerz 9, Magdalena Skowrońska 3

37 bramek nie wystarczyło do wygranej. Meblarze słabsi od Gwardii Koszalin

W bardzo ważnym meczu I-ligowe Meble Wójcik Elbląg podejmowały Gwardię Koszalin. Oba zespoły zgromadziły po 15 punktów. Mecz miał więc zadecydować o tym, kto będzie wyżej...