DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro

Pewna wygrana Indykpolu w Pluslidze

Indykpol AZS Olsztyn Fot. indykpolazs.pl

Indykpol AZS Olsztyn wygrał wyjazdowe spotkanie z GKS-em Katowice 3:0. MVP spotkania został Karol Butryn.

Akademicy rozpoczęli mecz na Śląsku w składzie: Jan Firlej, Taylor Averill, Robbert Andringa, Mateusz Poręba, Torey Defalco, Karol Butryn oraz Jędrzej Gruszczyński.

Już pierwszy set pokazał, że siatkarze z Olsztyna, podbudowani dwoma ligowymi zwycięstwami z rzędu, także i w pojedynku z GKS-em mają apetyt na trzy punkty. Akademicy od początku wypracowali bezpieczną przewagę, której nie oddali do końca seta, zwyciężając 25:16.

Podobnie wyglądała druga partia, którą olsztynianie wygrali do 17. Na uwagę zasługiwała bardzo dobra dyspozycja szalejącego w ataku Karola Butryna.

Trzeci set niewiele różnił się od poprzednich. Siatkarze AZS-u dominowali na parkiecie i pewnie wygrali partię 25:20.

Było to trzecie zwycięstwo Indykpolu w obecnym sezonie. Zespół prowadzony przez trenera Bonitę, z dorobkiem 10 punktów, przesunął się na piąte miejsce w tabeli.

Kolejny mecz siatkarze z Olsztyna rozegrają 5 listopada w Iławie z LUK-iem Lublin.

Redakcja: Ł. Sadlak

Więcej w PlusLiga, AZS, Indykpol
Wygrać po raz trzeci z rzędu. Akademicy powalczą dziś z GKS-em

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn są już w Katowicach, gdzie dziś (31 października) o godz. 20.30 zmierzą się w PlusLigowym pojedynku z miejscowym GKS-em. Gospodarze - zdziesiątkowani...