Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pętla zbrodni. Posłuchaj audycji Śliska Sprawa

Sądy Okręgowe w Olsztynie i Elblągu umorzyły postępowania karne wobec dwóch mężczyzn, którzy byli podejrzewani o zabójstwa swoich matek. Zdaniem autorów audycji Śliska Sprawa nadal wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi.

Chodzi o tragiczne zdarzenia z początku tego roku. Do zbrodni doszło w styczniu w Kętrzynie i w marcu w Działdowie. Sądy umorzyły obie sprawy z uwagi na niepoczytalność obu mężczyzn w czasie popełniania zabójstw. Zdecydowały też o ich umieszczenia w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Autorzy audycji Śliska Sprawa przypominają oba te tragiczne zdarzenia i rozmawiają o tym, czy system opieki nad chorymi psychicznie sprawcami brutalnych mordów spełnia swoje zadanie? Dlaczego mimo leczenia, popełniają najcięższe przestępstwa? Kto decyduje o ich zwolnieniu z leczenia, po którym nadal są niebezpieczni dla otoczenia?

Pytania są zasadne, bo podejrzany o zabójstwo matki w Kętrzynie 34-latek, wcześniej leczony był psychiatrycznie po tym jak w 2007 roku zamordował swoją babcię. Leczony był także 40-letni matkobójca z Działdowa.

Do wysłuchania audycji Śliska Sprawa zapraszają Wojciech Chromy i Leszek Tekielski.

00:00 / 00:00

Fot. policja

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w Kętrzyn, Działdowo, Śliska Sprawa, morderstwo, zbrodnia
Reportaż „Bajka o bombce”

Historia przedsiębiorstwa z Kętrzyna, które wytwarza szklane ozdoby choinkowe i wielkanocne rozpoczyna się w 1992 roku, jednak kętrzyńskie tradycje sięgają znacznie dalej. O bombkach, które zdobią...

Zamknij
RadioOlsztynTV