Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -10 °C pogoda dziś
JUTRO: -8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pensja prezydenta Elbląga bez zmian. „Gdyby chodziło tylko o pieniądze, nie startowałbym w wyborach samorządowych”

Fot. M. Stankiewicz

Rada Miasta zdecydowała, że wybrany na drugą kadencję Witold Wróblewski będzie zarabiał tyle co dotychczas, czyli niespełna 11 tysięcy złotych brutto wraz z dodatkami. Sam zainteresowany nie chce komentować tej decyzji.

To jest mniej niż na początku tamtej kadencji – podkreśla prezydent  Witold Wróblewski. I dodaje, że gdyby zależało mu na pieniądzach, to nie startowałby w wyborach samorządowych. Choć pracuje się nie tylko dla idei, a także dla zaspokojenia potrzeb życiowych. Uchwałę o wynagrodzeniu prezydenta Elbląga Rada Miasta przyjęła jednogłośnie.

Przypomnijmy – w tym roku, na skutek zmian w prawie samorządowym wprowadzonych przez rząd, zasadnicza pensja Witolda Wróblewskiego została obniżona o 20 % –  z 6 tysięcy 200 zł do 5 tysięcy zł. Do wynagrodzenia doliczane są dodatki.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, pieniądze, Rada Miasta, sesja, pensja, Witold Wróblewski
Radni z Elbląga jednogłośni. Wybrano przewodniczących, zastępców i członków komisji

W rozpoczętej, pięcioletniej kadencji samorządu w elbląskiej Radzie Miasta będzie funkcjonować osiem komisji. Radni przyjęli ten projekt jednogłośnie. Podobnie jak zaproponowanych przez wszystkie kluby kandydatów na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV