Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pechowa fontanna. Czy Olsztyn odzyska pieniądze za jej naprawę?

Fot. A. Chmielewska

Fontannę przy Tartaku Raphaelsohnów w Parku Centralnym w Olsztynie znów czeka naprawa. W Fontannę Wolności po raz kolejny wjechał kierowca auta.

Konstrukcja fontanny została niemal całkowicie zniszczona. Żeby nie czekać na postępowanie odszkodowawcze z OC kierowcy, miasto zdecydowało o rozpoczęciu naprawy z własnych środków – wyjaśnił Michał Koronowski z Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Nie chcemy zwlekać z naprawą fontanny, tym bardziej, że sezon letni jest w pełni. Postępowanie odszkodowawcze jest długotrwałe co nie jest niczym nowym, kiedy stroną jest firma ubezpieczeniowa. Rozpisaliśmy przetarg na przywrócenie funkcjonalności tego obiektu. Wyłoniono wykonawcę, który zrealizuje to zadanie.

00:00 / 00:00

Koszt jest poważny, bo to 250 tysięcy złotych, a prace można rozpocząć natychmiast – dodał Michał Koronowski.

Pieniądze na to będą pochodzić ze środków w budżecie przeznaczonych na konserwację fontann, a więc niezależnie od tego kiedy pieniądze z odszkodowania wpłyną na konto gminy Olsztyn. Zakres prac jest szeroki i obejmuje wymianę kamiennych płyt, dysz fontanny i systemu oświetlenia.

00:00 / 00:00

Pierwszy raz fontanna została uszkodzona 2 lata temu, najechał na nią kierowca ciężarówki. Wtedy naprawa kosztowała ponad 130 tysięcy złotych i została pokryta z OC sprawcy.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, Olsztyn, budżet, naprawa, fontanna, Tartak Raphaelsohnów
Chciał zainwestować pieniądze, a je stracił. Kolejna ofiara oszusta

90 tysięcy złotych stracił 58-latek, który chciał zainwestować w ropę i gaz. Zaufał fałszywemu maklerowi. Mężczyzna znalazł ofertę w Internecie. - Wypełnił specjalny formularz, a oszuści...

Zamknij
RadioOlsztynTV