Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

PCK porządkuje pojemniki

Prawidłowo oznakowane pojemniki PCK na odzież, fot. Kamil Król / Radio Kielce

Polski Czerwony Krzyż robi porządki z pojemnikami na używaną odzież. Do tej pory uporządkowano ich ponad 700 w całym regionie.

W ciągu kilku najbliższych miesięcy wszystkie mają być legalnie posadowione i oznakowane logo PCK. Teraz rozpoczyna się podobna akcja w Olsztynie. Jak podkreśla dyrektor olsztyńskiego PCK, Andrzej Karski, to bardzo ważne, bo takie pojemniki pozwalają zwiększyć przychody działań statutowych Polskiego Czerwonego Krzyża, m.in. akcji dożywania czy pomocy socjalnej.

Do tej pory pojemniki na odzież używaną należały do różnych firm, które nie zawsze miały pozwolenie od właścicieli gruntów na ich ustawienie. Tylko w Olsztynie było ich około 250. Zgodnie z przepisami takie pojemniki powinny stać w miejscu wyznaczonym na selektywną segregację odpadów, a ich kolor nie może ingerować w przestrzeń publiczną. Muszą być systematycznie opróżniane, a teren wokół nich porządkowany.

(kan/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w odzież, pck
Kontenery z logo PCK powracają na ulice Elbląga

Na elbląskie osiedla wrócą kontenery z logo Polskiego Czerwonego Krzyża, do których będzie można wrzucać niepotrzebną odzież. Posortowana, będzie trafiać na sprzedaż, a pieniądze PCK przeznaczy...

Zamknij
RadioOlsztynTV