Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pat w sprawie absolutorium dla prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego

Prezydent Elbląga kolejny raz nie otrzymał absolutorium z wykonania budżetu. Fot. M. Stankiewicz

Za udzieleniem absolutorium prezydentowi Elbląga były kluby radnych PO i SLD, a także dwoje radnych niezależnych. Przeciw nie głosował nikt, ale większościowy klub radnych PiS w całości wstrzymał się od głosu.

Po raz pierwszy elbląska Rada Miasta dwa razy głosowała sprawę jednego absolutorium. Najpierw głosowano uchwałę za jego przyznaniem, drugi raz w sprawie jego nieudzielenia. Tu za nieudzieleniem absolutorium głosowały 2 osoby, przeciw było 11, od decyzji wstrzymało się 12 radnych.

– Bilans wydatków i dochodów to nie wszystko, bo miasto przeżywa regres inwestycyjny – wyjaśniał przewodniczący Rady Miasta Marek Pruszak z Prawa i Sprawiedliwości.

Prezydent Witold Wróblewski nie rozmawiał po głosowaniu z dziennikarzami. Jeszcze na sali obrad wygłosił przygotowane wcześniej stanowisko, w którym podkreślał, że budżet został wykonany prawidłowo, a radni PiS nie kierowali się dobrem miasta, tylko interesem partyjnym.

00:00 / 00:00

Budżet Elbląga na rok 2016 wynosił ponad 500 milionów złotych. W ciągu roku dochody wzrosły o dodatkowe 100 milionów złotych do wysokości ponad 600 milionów złotych. Dług się zmniejszył, miasto ma także nadwyżkę budżetową i operacyjną. Wykonanie budżetu zatwierdziły komisje Rady Miasta i RIO. Brak uchwały o absolutorium nie ma wpływu na dalszą pracę prezydenta Elbląga.

Prezydent Elbląga kolejny raz nie otrzymał absolutorium z wykonania budżetu. Fot. M. Stankiewicz

(MStankiewicz/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Rada Miasta, sesja, głosowanie, absolutorium, Marek Pruszak
Prezydent Olsztyna uzyskał absolutorium za 2016 rok. Od głosu wstrzymał się klub radnych PiS

Olsztyńscy radni zatwierdzili wykonanie ubiegłorocznego budżetu miasta. Uchwałę podjęli bez głosów przeciwnych, od głosu wstrzymali się natomiast radni klubu PiS. Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz podziękował mieszkańcom...

Zamknij
RadioOlsztynTV