Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pasym chce wstąpić do sieci Citaslow

Pasym, fot. Sławomir Ostrowski

Pasym stara się o przyjęcie do Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow, zrzeszającego miasteczka o „dobrej jakości życia”.

Teraz gmina musi dokonać samooceny i poddać się weryfikacji ze strony organów krajowej sieci tych miast. Musi też wystąpić o pozytywną opinię do Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

W tej sprawie została już podjęta uchwała przez pasymskich radnych, a Bernard Mius, burmistrza Pasymia, liczy na przyszłe korzyści, związane z promocją gminy. Powołuje się na przykładu innych miast Warmii i Mazur, które już czerpią profity choćby z targów, czy innych imprez turystycznych.

Żeby przystapić do sieci Pasym musi spełnić wymogi dotyczące poprawy jakości miejskiej infrastruktury, ochrony środowiska, gościnności wobec turystów czy wspierania lokalnych tradycji i naturalnej żywności. To także spory wydatek – 700 euro rocznie, ale jak mówi burmistrz Mius, więcej będzie korzyści z przystąpienia do stowarzyszenia.

Do sieci Cittaslow należy 11 miast z Warmii i Mazur, między innymi: Reszel, Bisztynek, Biskupiec, Ryn i Lubawa. (grzym/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Cittaslow, pasym
Gmina Pasym chce wyemitować obligacje

Obligacje mają uratować gminę Pasym przed rosnącym zadłużeniem. Gmina balansuje na granicy płynności finansowej i zamyka rok z ponad 50-procentowym długiem. Aby jej nie stracić do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV