Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Paryż w fotografii. Wystawa olsztyńskiej artystki

Fot. Justyna Radzymińska

Sepiowe fotografie miejskiej architektury i dynamiczne czarno-białe zdjęcia miasta tętniącego życiem – w olsztyńskim Centrum Polsko-Francuskim fotografka Justyna Radzymińska prezentuje dwa oblicza Paryża.

Dla mnie Paryż jest inspirujący. Głównie zajmuje się portretem, ale czymś, co jest odstępstwem od tej reguły jest Paryż. Byłam tam wielokrotnie i sam mi wszedł w obiektyw. Potem poszło z ciosem – te dwie serie. Jedna jest czarno-biała, druga w sepii różnią się od siebie bardzo. Myślę, że obie się uzupełniają, bo są zupełnie różne, ale cały czas są wokół cudownego miasta, jakim jest Paryż

– mówiła Justyna Radzymińska.

00:00 / 00:00

Na wystawę składają się dwie serie zdjęć, po 14 ujęć każda. Wyjątkowy charakter wystawy wynika z ekspozycji części fotografii w podświetlanych niewielkich kasetkach, co tworzy prezentacje w stylu retro. Zdjęcia pokazywane na wystawie powstawały na przestrzeni siedmiu lat. Niektóre z nich były nagradzane na konkursach fotograficznych.

Justyna Radzymińska pochodzi z Olsztyna, jest absolwentką Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie, laureatką wielu nagród m.in. Grand Prix w ogólnopolskim konkursie fotograficznym w kategorii “Człowiek”.

Wystawa w Olsztynie to jej siódma prezentacja. Można oglądać ją do końca września.

Autor: R. Lesiński
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura
„Orzeł. Ostatni patrol”. Kiedy premiera wojennego filmu w gwiazdorskiej obsadzie?

"Legenda o ich czynach przetrwa wieki". 10 czerwca 1940 roku ORP "Orzeł" nie powrócił do portu. Tajemnicę zaginięcia okrętu zgłębi ten film.  "Marynarze. Nową ponieśliśmy stratę – w...

Zamknij
RadioOlsztynTV