Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Parlamentarzystki o szczepieniach poza kolejnością. „Każdy sposób promowania szczepionek jest potrzebny i ten negatywny, i pozytywny”

O szczepieniach poza kolejnością dyskutowały goszczące w Porannych Pytaniach parlamentarzystki: senator PiS Bogusława Orzechowska oraz posłanka Koalicji Obywatelskiej Anna Wasilewska. Gospodarzem audycji był Marek Lewiński.

Bogusława Orzechowska podkreślała, że – w tej chwili – zachowanie odpowiedniej kolejności jest bardzo ważne.

Grupa zerowa, którą jest grupa medyków, ma zapewnić i leczenie i zapobieganie koronawirusowi.

Do przyjęcia szczepionki w Centrum Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego poza kolejnością przyznali się między innymi: Krystyna Janda, Magda Umer, Michał Bajor, Edward Miszczak, Andrzej Seweryn, Maria Seweryn, Wiktor Zborowski, Krzysztof Materna i Leszek Miller.

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Anna Wasilewska twierdzi, że to nie jest przypadek, iż do szczepień poza kolejnością zaproszeni zostali najbardziej opozycyjni aktorzy

Skądś to się wzięło. Uważam, że nie możemy tych osób linczować. Ktoś ich do tego programu zaprosił, ktoś mówił, że 15 stycznia zacznie się kampania poświęcona szczepieniom.

Senator Bogusława Orzechowska z Prawa i Sprawiedliwości krytykuje celebrytów, którzy zaszczepili się poza kolejnością, ale twierdzi też, że skandal finalnie może odnieść dobry skutek.

Znaczy, że szczepionki są bardzo dobre. Myślę, że niektórym osobom to pokaże, że warto się szczepić. Nawet taki negatywny odbiór.

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Anna Wasilewska mówiła, że aktorzy twierdzą, iż zostali zaproszeni do udziału w akcji promocyjnej.

Jeśli szpital dostał dodatkową porcję szczepień, o czym było mówione, do akcji promocyjnej. Natomiast jeżeli odbyło się to kosztem szczepień dla lekarzy i pielęgniarek to jest to niedopuszczalne, dlatego najważniejsza jest informacja.

Dziś minister zdrowia Adam Niedzielski podsumuje pierwszy dzień kontroli przeprowadzonej w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Posłuchaj Porannych Pytań

00:00 / 00:00

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za M.Lewiński

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w poseł, senator, szczepienia, szczepionki, Anna Wasilewska, video, Bogusława Orzechowska, wideo, koronawirus
Kolejne szpitale rozpoczęły szczepienia przeciwko COVID-19. Akcja prowadzona jest m.in. w Giżycku, Ełku, Iławie i Mrągowie

Część placówek szczepi pracowników medycznych już od końca ubiegłego roku, w pozostałych akcja szczepień właśnie rusza. Dziś w regionie zaszczepiono kilkaset osób. Olsztyn - szpital MSWiA...

Zamknij
RadioOlsztynTV