Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Państwowa Inspekcja Pracy zajmuje się wypadkiem na budowie linii tramwajowej

Fot. K. Ośko

Sprawą wypadku na budowie drugiej linii tramwajowej zajmuje się Państwowa Inspekcja Pracy. Do zdarzenia doszło we wtorek.

Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Olsztyn, robotnik wykonywał prace w wykopie, który nie został poprawnie oznakowany. Na skutek braku zabezpieczeń ciężki pojazd najechał na skarpę i spowodował osunięcie ziemi.

Pracownik został wydobyty i przewieziony do szpitala, a sprawą zainteresowała się Państwowa Inspekcja Pracy – potwierdził Łukasz Sztych, zastępca okręgowego inspektora pracy w Olsztynie.

Natychmiast udał się na miejsce zdarzenia inspektor pracy. Oczywiście później ta informacja dotarła do nas również z policji, że takie nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce, gdzie ta osoba była zatrudniona i jakie były wszystkie okoliczności.

00:00 / 00:00

Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie przyznaje, że budowa drugiej linii tramwajowej jest pod specjalnym nadzorem tej instytucji i tylko w tym roku przeprowadzono tu 10 kontroli.

Autor: D. Grzymska
Redakcja: K. Ośko

Niegroźny wypadek na budowie linii tramwajowej w Olsztynie

Więcej w wypadek, PIP, Państwowa Inspekcja Pracy
Kierowca volkswagena ranny w wypadku koło Bartoszyc

Z powodu wypadku zablokowana była droga wojewódzka z Bartoszyc do Górowa Iławeckiego. W miejscowości Tolko zderzyły się dwa samochody. 73-latek kierujący volkswagenem polo stracił panowanie nad...

Zamknij
RadioOlsztynTV