Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Panika i strach podczas symulowanego ataku terrorystycznego. Dyrektor jednej ze szkół straciła stanowisko

Miały być ćwiczenia, ale zamiast nich był strach. W konsekwencji odwołano dyrektor szkoły.

W połowie listopada do Szkoły Podstawowej nr 3 w Barczewie wtargnęła zamaskowana grupa mężczyzn przypominających terrorystów. Wszyscy mieli na głowach kominiarki, posługiwali się atrapami pistoletów, a w budynku szkoły mieli używać materiałów wybuchowych. Wszystko wyglądało jak prawdziwy atak.

W rzeczywistości w ten sposób w szkole przeprowadzono symulowany atak terrorystyczny. Przeprowadzili go na prośbę dyrektor szkoły miłośnicy militariów.

Niedługo później, po przeprowadzeniu kontroli, władze miasta odwołały dyrektor – potwierdza zastępca burmistrza Barczewa Piotr Mostek. W rozmowie z Radiem Olsztyn  przyznał, że podobne ćwiczenia trzeba przeprowadzać, ale forma tych z barczewskiej trójki była niedopuszczalna.

W placówce, która ma też oddziały przedszkole, uczą się dzieci od 3 roku życia. Część dzieci została objęta opieką psychologiczną. Sprawą zajmuje się także kuratorium.

Autor: K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, broń, Barczewo, symulacja, militaria, szkoła podstawowa, Atak, atak terrorystyczny
Gaz pieprzowy w jednej ze szkół w Elblągu? Strażacy ewakuowali uczniów i nauczycieli

Straż pożarna sprawdza, czy w Szkole Podstawowej numer 18 w Elblągu został rozpylony gaz pieprzowy. Przed południem wszystkie dzieci, nauczyciele i pracownicy szkoły zostali ewakuowani poza...

Zamknij
RadioOlsztynTV