Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Panie lepszymi kierowcami

Mieszkanki Warmii i Mazur pięciokrotnie rzadziej niż mężczyźni powodują wypadki drogowe i kolizje. W ubiegłym roku były 262 takie zdarzenia. W tym czasie mężczyźni spowodowali ich ponad tysiąc.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie przygotowała specjalne podsumowanie. Panie rzadko też prowadzą po alkoholu. W minionym roku policjanci odnotowali 132 takie przypadki, co stanowi niewiele ponad 2% ogólnej liczby zatrzymanych na Warmii i Mazurach pijanych kierowców.

Kobiety znacznie rzadziej niż mężczyźni popełniają też wykroczenia drogowe. Zatrzymane do kontroli nietrzeźwe kierujące tłumaczą zazwyczaj, że wypiły tylko lampkę wina. Policjanci mówią, że w takich przypadkach kobiety często próbują rozładować napięcie żartem i uśmiechem. Zdarza się, że płaczą, histeryzują i opowiadają, jak bardzo boją się męża, który zobaczy rozbity samochód. (kk/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, przestępstwo
Znęcali się nad matkami

Do aresztu trafili dwaj mężczyźni, którzy znęcali się nad swoimi matkami. O trzymiesięcznym areszcie zdecydował nidzicki sąd wobec 51-latka. Mężczyzna na początku stycznia opuścił zakład karny,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV