Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pandemia COVID-19 i uchwała ws. poparcia służb na granicy polsko-białoruskiej. Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

Jeden na Jednego – czyli słowne starcie przedstawiciela partii rządzącej z przedstawicielem opozycji.

Gośćmi Andrzeja Piedziewicza byli:

  • Henryk Żuchowski – Prawo i Sprawiedliwość,
  • Władysław Mańkut – Nowa Lewica.

Temat 1
Epidemia COVID-19 – wczoraj mieliśmy ponad tysiąc nowych zakażeń w województwie warmińsko-mazurskim, dziś ponad 900. W kraju – niemal każdego dnia blisko 30 tysięcy nowych przypadków. Rząd wprowadził wczoraj nowe ograniczenia – dłuższa kwarantanna dla osób przyjeżdżających spoza strefy Schengen i limity osób w hotelach, restauracjach, instytucjach kultury, czy na siłowniach. To wystarczające ograniczenia, czy jednak przydałyby się dalej idące rozwiązania? Co ze szczepieniami? Obowiązek szczepień wprowadziła Austria, rozważają go Niemcy. Wskaźnik zakażeń na 10 tysięcy mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego jest na poziomie poniżej średniej krajowej. Możemy czuć się bezpieczni?

Temat 2
W czasie wtorkowej sesji sejmiku województwa radni dyskutowali o wyrażeniu poparcia dla służb mundurowych broniących granicy z Białorusią. Odrzucili uchwałę autorstwa Prawa i Sprawiedliwości, przyjęli uchwałę autorstwa Koalicji Obywatelskiej i PSL mówiącą o poparciu służb, ale i o konieczności umożliwienia niesienia pomocy przez instytucje społeczne, jak Czerwony Krzyż, Caritas i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz o konieczności dopuszczenia dziennikarzy. Czemu PiS nie poparł tej uchwały zaproponowanej przez sejmikową koalicję? Jak to całe zamieszanie z boku obserwuje i ocenia lewica?

Posłuchaj audycji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Szczególny moment historycznej krainy. Samorządy powołały Stowarzyszenie – Szlak Świętej Warmii

Stowarzyszenie Miast, Gmin i Powiatów - Szlak Świętej Warmii - tak brzmi pełna nazwa stowarzyszenia samorządowego, które założycielskie spotkanie odbyło się w Zamku Biskupów Warmińskich w...

Zamknij
RadioOlsztynTV