Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ozdrowieńcy, którzy honorowo oddają osocze z ulgą w PIT

Osocze krwi. Fot. Wikipedia/DiverDave

Ozdrowieńcy, którzy przeszli COVID-19 i którzy honorowo oddają osocze, mogą – tak jak krwiodawcy, odpisać specjalną ulgę w PIT – poinformował resort finansów. Ulga wynosi 130 zł na 1 litr oddanej krwi lub osocza.

Na portalu podatki.gov.pl czytamy, że odliczeniu podlegają darowizny przekazane na cele krwiodawstwa, które są realizowane przez honorowych dawców krwi.

Wartość darowizny, czyli oddanej krwi bądź osocza, należy udokumentować w jednostce, która zajmuje się pobieraniem krwi. W takim zaświadczeniu podawana jest ilość bezpłatnie oddanej krwi lub jej składników.

Resort dodał, że taką darowiznę odlicza się: w trakcie roku podatkowego przy – obliczaniu zaliczek na podatek przez podatników osiągających dochody z działalności gospodarczej oraz z najmu, dzierżawy, które podlegają opodatkowaniu przy zastosowaniu skali podatkowej; obliczaniu miesięcznego (kwartalnego) ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Można też to zrobić po zakończeniu roku podatkowego w zeznaniu PIT-36, PIT-37 lub PIT-28.

 

Autor: PAP
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PIT
Ostatni dzień na złożenie zeznania podatkowego. „Zachęcamy, aby rozliczyć się elektronicznie”

To już ostatnie godziny na złożenie zeznania podatkowego. W tym roku w związku z pandemią koronawirusa, okres rozliczania się z fiskusem przedłużono o miesiąc - termin...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV