Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Otwarto Wielki Szlak Leśny w Gierłoży. Wędrówka rozpoczyna się w dawnej kwaterze Hitlera

Wilczy Szaniec to pierwszy etap szlaku edukacyjnego aspirującego do krajowej atrakcji turystycznej.  Docelowo  sieć ścieżek edukacyjnych ma objąć cały kraj, a miejsc tematycznie związanych z wilkiem ma być osiem. Na Warmii i Mazurach  będzie można dojść szlakiem do ośrodka  rehabilitacji zwierzyny w Napromku niedaleko Olsztynka. To jedyne w tej części Polski miejsce ze specjalistyczną wolierą do rehabilitacji wilków.

Tworzymy produkt z myślą o Polakach, ale także turystach z zagranicy – mówił   Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski podczas uroczystego otwarcia. – Będziemy oferować różne świadczenia w zakresie wypoczynku biernego, rekreacji, sportu, a także turystyki krajoznawczo-historycznej – podkreślał Tomaszewski. Właśnie dlatego na szlaku leży również Gierłoż i kwatera główna Hitlera.

Dyskusja, którą prowadzono w Gierłoży dotyczyła nie tylko oferty turystycznej lasów, ale także sprostania trudnemu zadaniu, jakim jest opieka nad Wilczym Szańcem. – Jesteśmy firmą poważną i państwową. To jest gwarancja odpowiedniego przekazu historycznego. – podkreślał Zenon Piotrowicz, nadleśniczy Nadleśnictwa Srokowo.

 

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego

Otwarcie Wielkiego Szlaku Leśnego w Gierłoży Fot. M.Lewiński

Otwarcie Wielkiego Szlaku Leśnego w Gierłoży Fot. M.Lewiński

 

Autor: M. Lewiński

Redakcja: A.Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Gierłoż, Wilczy Szaniec, bunkry, Lasy Państwowe, kwatera Hitlera
Oblężenie Wilczego Szańca. Przez 2 miesiące byłą kwaterę Hitlera w Gierłoży odwiedziło ponad 100 tysięcy turystów

Wytyczyli nowe ścieżki, zabezpieczyli obiekty i budują muzeum z prawdziwego zdarzenia. Leśnicy, którzy od kwietnia zajmują się Wilczym Szańcem koło Gierłoży sukcesywnie doprowadzają to miejsce do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV