Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Otwarcie tężni w Gołdapi

Gołdap jest już oficjalnie miejscowością uzdrowiskową, pierwszą na Warmii i Mazurach. W mieście zakończono budowę i oddano do użytku tężnie.

To ostatnia inwestycja w kompleksie uzdrowiskowym. Wcześniej powstała grota solna, mini tężnie, pijalnia wód mineralnych i leczniczych. Zbudowano też promenadę nad jeziorem Gołdap, wyznaczono ścieżki spacerowe, trasy rowerowe i konne. Uzdrowisko otworzyli uroczyście burmistrz Gołdapi Marek Miros, wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski i wicemarszałek województwa Jarosław Słoma.

Z uroków uzdrowiska korzystają już pierwsi goście:

00:00 / 00:00

Gołdap starała się o status uzdrowiska od końca lat 90 ubiegłego wieku. Ryzyko, że się nie uda było duże, ale kto nie ryzykuje ten nie zwycięża mówi burmistrz Gołdapi Marek Miros:

00:00 / 00:00

Pochodzący z Gołdapi wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski jest przekonany, że status uzdrowiska to ekonomiczna szansa dla mieszkańców miasta:

00:00 / 00:00

Wicemarszałek województwa Jarosław Słoma – również pochodzący w Gołdapi – wyjaśnia dlaczego prace nad uzyskaniem statusu uzdrowiska trwały tak długo:

00:00 / 00:00

Tężnie mają 200 metrów długości i 8 metrów wysokości. Kosztowały 8 mln. zł. Całkowity koszt infrastruktury uzdrowiskowej w Gołdapi to 40 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wyniosło 34 mln zł. (K. Kaszubski/as)

Posłuchaj rozmów Krzysztofa Kaszubskiego z władzami Gołdapi:

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Slider, Gołdap
W Braniewie trzysta osób oddało krew

W Braniewie trzysta osób oddało krew i wypełniło kwestionariusze, tym samym zgłaszając się jako potencjalni dawcy szpiku. Większość przyszła po to, aby zostać dawcą dla braniewianina...

Zamknij
RadioOlsztynTV