Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Otwarcie Aquasfery, wesela bez maseczek. Kolejne restrykcje zostaną zniesione

Aquasfera

Znikają kolejne obostrzenia wprowadzone wcześniej w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Od 6 czerwca możliwe będzie otwarcie siłowni, klubów fitness, basenów, sal zabaw i parków rozrywki.

Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie Jerzy Litwiński zapewnił w rozmowie z Radiem Olsztyn, że jak tylko ukaże się rozporządzenie, rozpoczną się przygotowania do otwarcia największego olsztyńskiego basenu Aquasfery.

00:00 / 00:00

Konieczne będzie zachowanie procedur i zdobycie pozwoleń na ponowne otwarcie obiektu. OSiR nie planuje otwierania innych olsztyńskich basenów, bo na wakacje i tak pozostają zwykle zamknięte.

W obiektach sportowych obowiązywać będzie zasada zachowania dystansu społecznego – czyli 2-metrowej odległości. Od 6 czerwca otwarte ponownie będą również sauny, salony masażu i tatuażu.

Również firmy zajmujące się organizacją wesel odetchnęły z ulgą. Od 6 czerwca będzie można znów organizować wesela do 150 gości. To jedna z decyzji o łagodzeniu obostrzeń, która została dziś przekazana przez premiera Mateusza Morawieckiego. Dla nas ta decyzja to być albo nie być – podkreśla Andrzej Królikowski z firmy dekorującej wesela w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Weselnicy nie będą musieli nosić maseczek. Wartość rynku ślubnego w Polsce szacuje się na ponad 7 miliardów zł rocznie. Od początku pandemii bez dochodów pozostawały nie tylko tzw. domy weselne, ale również tysiące małych przedsiębiorców m.in. konsultanci ślubni, dekoratorzy, fotografowie czy firmy cateringowe.

 

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jerzy Litwiński, osir, Andrzej Królikowski, ograniczenia, obostrzenia, znoszenie, wesela
Obowiązek zakrywania twarzy, limity w sklepach i decyzja w sprawie wesel. Rząd zniósł kolejne obostrzenia

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił kolejne zasady znoszenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Dane świadczą o tym, że zapanowaliśmy nad pandemią w sposób dużo bardziej sprawny niż...

Zamknij
RadioOlsztynTV