Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Oto kandydaci PO w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Liderem listy Platformy Obywatelskiej na Warmii i Mazurach do Europarlamentu jest poseł Paweł Papke. Fot. Łukasz Węglewski

Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej zatwierdziła listy kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Partia zainaugurowała też kampanię wyborczą. Listy kandydatów zatwierdził już zarząd partii.

Na Warmii, Mazurach i Podlasiu listę otwiera była minister nauki Barbara Kudrycka, drugi jest poseł Paweł Papke, a trzecia prawniczka Anna Naszkiewicz. Kolejny kandydat to Jerzy Wcisła, potem jest Mikołaj Mantur, a następnie Krzysztof Piłat. Z 7. miejsca kandyduje Cezary Kisiel, z 8. Monika Cwalińska, z 9. Włodzimierz Kusak, a listę zamyka Bernadeta Hordejuk.

Warszawską jedynką jest Danuta Huebner, mazowiecką Julia Pitera, łódzką Jacek Saryusz-Wolski. Pomorską „lokomotywą” jest Janusz Lewandowski, kujawsko-pomorską Jacek Rostowski, dolnośląską Bogdan Zdrojewski, a zachodniopomorską Dariusz Rosati.

Największym zaskoczeniem jest kandydatura Michała Kamińskiego, który otwiera listę PO w Lublinie. Na Śląsku jest to Jerzy Buzek, w Małopolsce Róża Thun, na Podkarpaciu Elżbieta Łukacijewska, a w Wielkopolsce Agnieszka Kozłowska-Rajewicz.

Kandydaci Platformy Obywatelskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego z Warmii, Mazur i Podlasie
1. Barbara Kudrycka
2. Paweł Papke
3. Anna Naszkiewicz
4. Jerzy Wcisła
5. Mikołaj Mantur
6. Krzysztof Piłat
7. Cezary Kisiel
8. Monika Cwalińska
9. Włodzimierz Kusak
10. Bernadeta Hordejuk

Wybory do Europarlamentu odbędą się 25 maja. (karp/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Pardo, polityka, wybory, Europejski, PO, Platforma Obywatelska
Kto wystartuje z list PiS do PE?

PiS prezentuje w Warszawie swoich kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Na listach są naukowcy i doświadczeni politycy. Do tej pory w mediach pojawiły się niemal wszystkie "jedynki"...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV