Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Oszustwa przy zakupie samochodów. Zatrzymano cztery osoby

Fot. KAS Olsztyn

Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie wspólnie z CBA w Gdańsku rozpracowali sieć powiązań przy zakupie ponad 100 samochodów od Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Ustalono, że grupa osób powoływała się na wpływy w Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w związku z transakcją kupna – sprzedaży 109 aut w zamian za blisko 8,5 mln zł łapówek. Oszukany jest jeden z dealerów samochodowych z województwa lubelskiego.

W tej sprawie przeszukano 11 miejsc, w tym siedziby spółek z województwa śląskiego, mazowieckiego oraz pomorskiego. Na terenie Gdańska, Gdyni oraz powiatu wejherowskiego zatrzymano 4 osoby, zabezpieczono dokumentację oraz nośniki teleinformatyczne

– informuje młodszy aspirant Marta Rosiak z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Zatrzymani usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa powoływania się na wpływy w instytucji rządowej, oszustwa na szkodę dealera samochodowego, a także prania brudnych pieniędzy.

Trzech podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące. Jedna osoba ma dozór policyjny, poręczenie majątkowe oraz zakaz kontaktowania się ze współpodejrzanymi.

Sprawa jest rozwojowa, planowane są dalsze zatrzymania w sprawie. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Regionalna w Lublinie.

Posłuchaj relacji Beaty Gajlewskiej

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszustwa, samochody, zatrzymania
Elbląska straż miejska interweniuje w sprawie porzuconych aut

Ponad 260 interwencji w sprawie porzuconych na terenie Elbląga nieużywanych samochodów – to bilans ubiegłorocznych działań straży miejskiej w tej kwestii. Tylko 18 wraków zostało przewiezionych...

Zamknij
RadioOlsztynTV