Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oszuści wymyślają kolejne sposoby wyłudzania pieniędzy

Do komendy w Szczytnie zgłosiła się 21-letnia kobieta, która została oszukana podczas sprzedaży wystawionego przez siebie produktu. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, by nigdy nie korzystać z linków, które przychodzą w wiadomościach.

Na ogłoszenie mieszkanki Szczytna odpowiedział potencjalny kupiec. Nie był on jednak zainteresowany towarem, ale dostaniem się do konta kobiety, co mu się, niestety, udało. 21-latka straciła prawie 5 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze przypominają, by nigdy nie korzystać z linków, które przychodzą w wiadomościach. Najbezpieczniej jest wpisać samodzielnie adres internetowy strony danego serwisu ogłoszeniowego lub banku. Jeśli korzystamy z kodów autoryzacyjnych przesłanych SMS-em przez bank lub inne instytucje sprawdzajmy zawsze, czy zawierają polskie znaki. Podawaniu danych karty bankowej także należy zachować szczególną ostrożność – upewnić się, czy oszuści nie zastawili na nas pułapki. Przed potwierdzeniem operacji zawsze sprawdźmy też, czy zgadza się numer konta odbiorcy oraz kwota, jaką chcemy przelać.

Policjanci przypominają też, że nigdy przez telefon nie proszą o pieniądze czy wartościowe przedmioty. Trzeba być również bardzo ostrożnym przy zawieraniu znajomości przez internet, zwłaszcza jeśli rozmowy z taka osobą dotyczą spraw finansowych.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Autorka książki „Olsztyńska scena muzyczna: zespoły i soliści” gościem Okna na Kulturę. Posłuchaj rozmowy z Moniką Szczygło

W "Oknie na Kulturze" o najnowszej książce naszej redakcyjnej koleżanki Moniki Szczygło "Olsztyńska scena muzyczna: zespoły i soliści". Autorka była gościem Łukasza Adamskiego i Grzegorza Kasjaniuka....

Zamknij
RadioOlsztynTV