Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oszukiwali ludzi z całej Polski z wykorzystaniem kodów BLIK. Grozi im do 8 lat więzienia

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Olsztyńska prokuratura przedstawiła dwóm mężczyznom 26 zarzutów oszustwa przy wykorzystaniu kodów BLIK. Mieli oszukać szereg osób w całej Polsce.

Jeden z zatrzymanych był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności i został osadzony w zakładzie karnym. Natomiast wobec drugiego prokurator zastosował policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju i 100 tys. zł poręczenia majątkowego.

W toku śledztwa ustalono, że podejrzani, posługując się złośliwym oprogramowaniem, wprowadzali w błąd użytkowników rachunków bankowych informując o konieczności skorzystania z nadesłanego hiperłącza. Po uzyskaniu danych do logowania, generowali kody BLIK i wypłacali pieniądze z bankomatów w Olsztynie, Gdańsku i Wrocławiu. Jeden z podejrzanych został zatrzymany podczas takiej wypłaty na terenie Trójmiasta (miał przy sobie ponad 21 tys. zł w gotówce), a drugi we Wrocławiu.

Obu mężczyznom grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Prokuratura informuje, że postępowanie ma charakter rozwojowy.

Autor: K. Kantor
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, oszust, zarzuty, oszustwo, aresztowanie, blik
Sfałszował dokumenty i nielegalnie pobierał rentę socjalną

Do olsztyńskiego sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 36-latkowi, który odpowie za oszustwo i fałszowanie dokumentów. Grozi mu do 8 lat więzienia. Sprawa wyszła na jaw, po...

Zamknij
RadioOlsztynTV