Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ostrzeżenie przed intensywnymi opadami i burzami. Możliwe lokalne podtopienia

Fot. Info Meteo – Elbląg

Po intensywnych opadach deszczu i gwałtownych burzach na Żuławach niektóre rzeki mogą wystąpić z brzegów. Możliwe są lokalne podtopienia – ostrzega Biuro Prognoz Hydrologicznych w Gdyni.

W tym momencie żaden ze zbiorników w regionie nie osiągnął poziomu stanu ostrzegawczego, ale synoptycy zapowiadają, że na zachodzie i w centrum województwa warmińsko-mazurskiego lokalnie może spaść nawet 30-40 litrów wody na metr kwadratowy.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Do końca dnia obowiązują również ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami w centralnej i wschodniej Polsce.

Jak mówi synoptyk IMGW Szymon Ogórek, dziś wystąpi duża różnica temperatur maksymalnych między zachodnią, a wschodnią częścią kraju.

 Temperatura maksymalna w zachodniej części kraju wyniesie 20-24 stopni Celsjusza. Natomiast we wschodnich regionach Polski nadal będzie upalnie. Tam termometry wskażą nawet 33 stopnie Celsjusza

– informuje Szymon Ogórek.

Synoptyk dodaje, że ostrzeżenia przed burzami dotyczą województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, śląskiego, mazowieckiego, łódzkiego, opolskiego, wielkopolskiego oraz małopolskiego.

Burzom będą towarzyszyć opady deszczu do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h.

W nocy z czwartku na piątek burze pojawią się w województwach zachodnich i będą przemieszczać się w kierunku północno-wschodnim. Wraz z burzami wystąpią silne opady deszczu i wiatr, miejscami nawet do 100 km/h.
Autor: K. Piasecka
Redakcja: M. Rutynowski/B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pogoda, opady, grad, deszcz, ostrzeżenie
Będzie gorąco. IMGW ostrzega przed upałami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami w południowej, środkowej i północno-wschodniej Polsce. Ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami z gradem...

Zamknij
RadioOlsztynTV