Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Ostatni weekend wakacji. Na drogach bezpieczniej niż w roku ubiegłym

Fot. KMP Elbląg

Kończy się ostatni weekend wakacji. Do tej pory, na drogach jest nieco bezpieczniej niż rok temu. Przez dwa letnie miesiące było mniej wypadków i ofiar śmiertelnych. Znacznie więcej pracy mieli natomiast policjanci z grupy SPEED, która walczy z piratami drogowymi.

Od początku lipca na drogach Warmii i Mazur doszło do prawie 200 wypadków, w których zginęło 16 osób, a ponad 200 zostało rannych.

Na drogach, zwłaszcza prowadzących do miejscowości turystycznych, panuje zwiększony ruch. W związku z tym, więcej jest też policyjnych patroli. Drogi patrolują między innymi policjanci z grupy SPEED, wyspecjalizowanej w walce z piratami drogowymi.

Od początku roku do końca lipca skontrolowali oni na warmińsko-mazurskich drogach ponad 200 tysięcy pojazdów i ujawnili prawie 13 tysięcy wykroczeń drogowych. Niemal 9,5 tysiąca przypadków dotyczyło zbyt szybkiej jazdy. W ponad 200 zatrzymani kierowcy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h.

Warmińsko-mazurska grupa SPEED to 20 policjantów, którzy są w stanie działać w dowolnym zakątku regionu. Pierwsza polska grupa SPEED powstała w 2018 roku w Komendzie Stołecznej Policji. Rok później, w lipcu 2019, powstały kolejne przy wszystkich komendach wojewódzkich w kraju.

Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, drogówka, wakacje
Trudny rok lotniska w Szymanach

Kolejny rok z rzędu z lotniska w Szymanach korzysta mniej pasażerów. Okoliczności związane z ograniczeniami w podróżowaniu z powodu pandemii powodują, że sytuacja w transporcie jest...

Zamknij
RadioOlsztynTV