Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ostatni weekend kalendarzowej zimy z wiosenną pogodą

W ostatni weekend kalendarzowej zimy będzie nam towarzyszyć wiosenna pogoda. Nad Polskę napływa cieplejsze powietrze z zachodu.

Jakub Gawron z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej mówi, że weekend na przeważającym obszarze kraju będzie pogodny, jedynie miejscami wystąpią słabe opady deszczu.

Na północnym zachodzie Polski będzie nieco więcej chmur. Słabe opady deszczu mogą pojawiać się na Wybrzeżu. Natomiast w niedzielę strefa opadów deszczu dotrze do Pomorza oraz na zachodnie krańce kraju.

Synoptyk poinformował, że z każdym dniem będzie coraz cieplej.

Dziś temperatura maksymalna wyniesie od 8-10 stopni na wschodzie, przez około 11 w centrum i nad morzem, do 15 stopni na południowym zachodzie. Jutro już we wszystkich województwach temperatura przekroczy 10 stopni i wyniesie od 10-11 stopni na wschodzie przez 14 stopni w centrum do 16 stopni na południowym zachodzie

– mówi Jakub Gawron.

Kolejne dni także będą ciepłe, a pod koniec przyszłego tygodnia na południu termometry mogą wskazać nawet 20 stopni.

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wiosna, ciepło
Lidzbark Warmiński wita wiosnę z Piazzollą

Koncert kameralny „Powitanie Wiosny z Piazzollą” w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim rozpoczyna cały cykl koncertów. Pierwszy z nich nieprzypadkowo odbywa się właśnie dziś – wyjaśnia...

Zamknij
RadioOlsztynTV