Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ostatni dzień egzaminów ósmoklasisty. Dziś język obcy

Po języku polskim i matematyce – dziś przed ósmoklasistami ostatni egzamin – język obcy. Sprawdziliśmy, jakie emocje towarzyszą zdającym.

Uczniowie olsztyńskiej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Sybiraków mają mieszane uczucia przed sprawdzianem, ale dominuje optymizm.

Trochę się stresuję. Jeszcze wczoraj po południu się trochę uczyłam. (…) Po matematyce uczyłam się angielskiego i czuję, że jestem przygotowana. (…) Z angielskiego mam zawsze najlepsze wyniki. To nie jest trudne, więc liczę na 100 proc i zobaczymy. Niech się dzieje wola nieba.

Egzamin z języka obcego to ostatni z trzech egzaminów na zakończenie szkoły podstawowej. W tym roku w całej Polsce przystąpiło do niego ponad pół miliona uczniów. Egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać, ale wyniki, które będą znane 1 lipca, mogą mieć decydujące znaczenie podczas rekrutacji do wybranej szkoły średniej.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w egzamin, szkoła podstawowa, język obcy
Ósmoklasiści zdawali egzamin z matematyki

Ponad pół miliona ósmoklasistów w całej Polsce zdawało dziś matematykę. Był to drugi z trzech egzaminów na zakończenie szkoły podstawowej. Ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 5...

Zamknij
RadioOlsztynTV