Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Osoby na kwarantannie lub objęte izolacją nie muszą już dostarczać decyzji sanepidu do ZUS lub pracodawcy

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Informacje o kwarantannie lub izolacji swoich pracowników pracodawcy dostają na profile na PUE ZUS. Jest to niezbędne do wypłaty świadczeń chorobowych za ten okres.

Dostęp do informacji o kwarantannie lub izolacji na swoim profilu na PUE ZUS mają również sami ubezpieczeni – wyjaśnia rzeczniczka warmińsko-mazurskiego oddziału ZUS Anna Ilukiewicz.

Oznacza to, że osoby skierowane na kwarantannę lub objęte izolacją nie muszą już dostarczać papierowej decyzji sanepidu do ZUS lub do swojego pracodawcy. Podstawą do wypłaty świadczenia chorobowego jest informacja z systemu Centrum e-Zdrowia. Takie osoby nie muszą też mieć zwolnienia lekarskiego z powodu przebywania w izolacji domowej. Powinny jednak pamiętać o poinformowaniu swojego pracodawcy o przyczynie nieobecności w pracy. Informację tę mogą przekazać na przykład telefonicznie lub mailowo

00:00 / 00:00

Dane o kwarantannie i izolacjach są w specjalnej zakładce „kwarantanna izolacja domowa”. Jest ona widoczna tylko dla osób objętych kwarantanną lub izolacją domową oraz ich pracodawców.
Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ZUS, kwarantanna
Bliższe Spotkania – 17.11.2020

Koronawirus – praca podczas izolacji i kwarantanny domowej, prawniczy wtorek oraz reklamy - to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Iza Malewska i Maciek...

Zamknij
RadioOlsztynTV