DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro

Ósme miejsce Kamili Stormowskiej w mistrzostwach świata

Kamila Stormowska zajęła 8. miejsce w wyścigu na 1000 metrów podczas mistrzostw świata w short tracku w Seulu. Elblążanka w finale B zajęła trzecie miejsce.

Natalia Maliszewska odpadła w ćwierćfinale. Mistrzynią świata została Holenderka Xandra Velzeboer.

W finałach B wystartowały też nasze sztafety: kobieca z Kamilą Stormowską w składzie ostatecznie zajęła 7. miejsce. Wygrały
Holenderki.

Polska reprezentacja wywalczyła też szóste miejsce w rywalizacji sztafet mieszanych. W półfinale nasi kadrowicze w składzie Łukasz Kuczyński, Nikola Mazur, Diane Sellier i Kamila Stormowska byli trzeci, ustępując późniejszym medalistom – Chińczykom i Holendrom. W finale B elblążankę zastąpiła Natalia Maliszewska.

Mistrzostwa Świata w Seulu były ostatnią międzynarodową imprezą seniorskiej reprezentacji Polski w tym sezonie. W przyszły weekend nasi zawodnicy powalczą w Gdańsku w krajowych mistrzostwach.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: K. Ośko

Więcej w short track, łyżwiarstwo szybkie
Helena Pilejczyk obchodzi 90. urodziny

Helena Pilejczyk - ikona polskiego i elbląskiego sportu świętuje 90. urodziny. Ze względu na pandemię nie można było zorganizować oficjalnych uroczystości. Jubilatka jest brązową medalistką Zimowych...