Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oskarżeni o zabójstwo mieszkańca Olsztynka staną przed sądem

fot. Przemysław Getka

Sąd wyznaczył pierwsze terminy rozpraw dwóch mężczyzn oskarżonych o zabójstwo mieszkańca Olsztynka. Mają się one odbyć 29 i 30 września.

Sprawa dotyczy zdarzenia z lutego zeszłego roku. Według ustaleń prokuratora, trzej mężczyźni pili razem alkohol w jednym z mieszkań w Olsztynku. W pewnym momencie oskarżeni Stanisław N. i Łukasz O., działając z zamiarem pozbawienia życia pokrzywdzonego, mieli zacząć kopać go po całym ciele, uderzać różnymi przedmiotami i zadać mu kilka ciosów siekierą, w tym w głowę.

W wyniku odniesionych rozległych obrażeń pokrzywdzony zmarł. 30 maja tego roku Prokuratura Okręgowa w Olsztynie skierowała do olsztyńskiego sądu okręgowego akt oskarżenia wobec mężczyzn o dokonanie zabójstwa.

Stanisław N. usłyszał również zarzuty kierowania groźby pozbawienia życia wobec świadka zabójstwa oraz stosowania wobec niego przemocy fizycznej z użyciem siekiery. W toku postępowania prokuratorskiego oskarżeni nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów.

Posłuchaj relacji Kingi Kantor

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Niebojewska

Podejrzani o zabójstwo mieszkańca Olsztynka trafili do aresztu. Mężczyzna zmarł od ciosu siekierą

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Olsztynek, morderstwo
Oskarżony o próbę zabójstwa nastolatki stanie przed sądem

Do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko Nikodemowi C. oskarżonemu o usiłowanie zabójstwa młodej dziewczyny. Do zdarzenia doszło w listopadzie ubiegłego roku na jednej...

Zamknij
RadioOlsztynTV