Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Orneta z oknem na świat

Program usprawnień powiązań komunikacyjnych w północnej części województwa warmińsko-mazurskiego wchodzi w decydującą fazę. W Ornecie zostanie dziś (14.02.) podpisana umowa na rozbudowę 37-kilometrowego odcinka drogi nr 513. Kierowcy pojadą zmodernizowaną trasą pod koniec przyszłego roku.

Remont będzie kosztował ponad 100 milionów złotych. Oprócz nowej nawierzchni powstaną też zatoki autobusowe, ronda, parkingi i ponad 18 kilometrowy ciąg chodników i ścieżek rowerowych. Przebudowane zostaną także ulice w Ornecie i Lidzbarku Warmińskim.

Burmistrz Ornety Ireneusz Popiel uważa, że jest to kluczowa inwestycja dla miasta: – Droga ta otworzy Ornecie okno na świat, dzięki niej dużo łatwiej uda się ściągnąć do nas inwestorów.
mówi Ireneusz Popiel:

00:00 / 00:00

W pierwszym kwartale tego roku kontrakt podpisze także wykonawca odcinka Pasłęk-Orneta, który połączy drogę wojewódzką nr 513 z krajową 7.

We wschodniej części województwa trwa natomiast rozbudowa prawie 15-kilometrowego odcinka drogi nr 650 między Srokowem a Węgorzewem. W pierwszej połowie roku zakontraktowany zostanie także brakujący odcinek Węgorzewo-Banie Mazurskie.

Modernizacje dróg trwają także w południowo-zachodniej części regionu. Kilka dni temu podpisano umowę na przebudowę drogi nr 536 na odcinku Lubawa-Lidzbark. W sumie samorząd województwa chce do końca 2015 roku zmodernizować ponad 300 kilometrów warmińsko-mazurskich tras.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi
Miłki zbierają pieniądze na ulicy

Milion złotych zarobił, od marca ubiegłego roku do grudnia, przenośny fotoradar w gminie Miłki, w powiecie giżyckim – to rekordowe dochody na Warmii i Mazurach. Po...

Zamknij
RadioOlsztynTV