Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Organizatorzy podsumowali zbiórkę na rzecz hospicjum

Ponad 23 tysiące złotych uzyskano w licytacjach podczas 24. Wenty Dobroczynnej Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej. Dokładną kwotę poznamy w poniedziałek, ponieważ do godziny 8.37 trwa internetowa aukcja przelotu samolotem Szlakiem Świętej Warmii.

Najwyższą kwotę zaoferowano za srebrną zawieszkę z onyksem – dar małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Została wylicytowana za 2500 złotych. 1700 złotych zaoferowano za komplet kawowy ozdobiony bursztynem, przekazany przez ks. abp. seniora Edmunda Piszcza. Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki przekazał natomiast spinki do mankietów. Zwycięzca licytacji zapłacił za nie 700 złotych.

– To jeszcze nie koniec – wyjaśnił Wojciech Ruciński, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej.

Spływają do nas jeszcze pieniądze ze sprzedaży kart wstępu. Mamy nadzieję, że minimalnie będziemy mogli przekazać naszemu beneficjentowi 26 tysięcy złotych.

00:00 / 00:00

Wenta zakończyła się koncertem Stanisława Sojki. Dlaczego artysta przyjechał do Olsztyna?

To jest bardzo ważny akt cywilizacyjny – to, żeby zorganizować asystowanie przy umierających – to powoduje, że jesteśmy trochę wyżej w drodze do człowieczeństwa niż bez takiej aktywności. Jestem tu, bo to jest bardzo ważne.

00:00 / 00:00

Beneficjentem tegorocznej wenty jest Olsztyńskie Stowarzyszenie Hospicyjne Palium. Stowarzyszenie prowadzi hospicjum w wynajmowanych pomieszczeniach Szpitala Miejskiego przy ulicy Wojska Polskiego 30. To jedyna placówka w Polsce, która nie ma własnej siedziby. Na wybudowanie nowej, przy ulicy Metalowej w Olsztynie, potrzeba 20 milionów złotych.

Fot. A. Minkiewicz-Zaremba

Fot. A. Minkiewicz-Zaremba

Fot. A. Minkiewicz-Zaremba

Fot. A. Minkiewicz-Zaremba

Autor: A. Minkiewicz-Zaremba
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej
Jubileusz Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej. Już ćwierć wieku jej działania wpisują się w życie regionu

Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej uczciła swój 25-letni jubileusze. Z tej okazji odbyła się msza święta i różaniec w Bazylice Najświętszej Marii Panny w Gietrzwałdzie oraz konferencja...

Zamknij
RadioOlsztynTV