Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Organizacja ruchu przy cmentarzach w miastach regionu. Sprawdź, co się zmieni

Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Od kilku dni policjanci w całym kraju obserwują wzmożony ruch na ulicach w okolicach cmentarzy oraz na drogach pomiędzy miastami. Wszystko za sprawą wielu chętnych, którzy jeszcze przed 1 listopada chcą odwiedzić groby zmarłych.

Elbląg

– W związku ze sporym ruchem samochodów policjanci zapowiadają kontrole kierowców oraz w razie potrzeby ręczne kierowanie ruchem – podkreśla nadkomisarz Krzysztof Nowacki z elbląskiej policji:

Będziemy zabezpieczać okolice cmentarzy ale nie tylko, ponieważ to święto dotyczy zwiększonego ruchu na drogach miejskich oraz na tych wokół miast. W tym czasie odwiedzamy groby bliskich w innych miastach. Z racji tego policyjne patrole będą obecne wokół cmentarzy i ich okolic, ale także na innych drogach miejskich oraz ekspresowych. Tam będziemy mierzyć prędkość oraz sprawdzać trzeźwość kierujących.

00:00 / 00:00

W Elblągu od poniedziałkowego poranka sporo aut poruszą się ulicami Agrykola i Kościuszki przy cmentarzu Agrykola oraz w okolicach dróg prowadzących do cmentarza Dębica. 1 listopada część świateł w ciągu ulicy Bema oraz na skrzyżowaniu Alei Grunwaldzkiej z ulicą Grottgera będzie wyłączona. Ruchem kierować będą policjanci.

ORGANIZACJA RUCHU PRZY CMENTARZU KOMUNALNYM AGRYKOLA

– ul. Agrykola od godz. 22.00 od dnia 31.10.2022 r. do dnia 1.11.2022 r. do godz. 22.00 będzie wyłączona z ruchu;
– ul. Chrobrego od dnia 31.10.2022 r. od godz. 22.00 do dnia 1.11. 2022 r. do godz. 22.00 na odcinku od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej będzie drogą jednokierunkową (od ronda kierunku Góry Chrobrego) z możliwością parkowania z lewej strony na jezdni;
– ul. Tczewska od dnia 31.10.2022 r. od godz. 22.00 do dnia 1.11.2022 r. do godz. 22.00 (od ul. Chrobrego) będzie ulicą bez przejazdu;
– na ulicy: Wspólnej, Kościuszki (od wieżowców do ul. Toruńskiej), Sienkiewicza będzie obowiązywał obustronny „zakaz zatrzymywania się” z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela.

Miejsca postojowe w okolicy:
– parking przy cmentarzu z wjazdem od ul. Kościuszki (wjazd/wyjazd jednokierunkowy);
– ul. Chrobrego (od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej) na jezdni, na odcinku tymczasowo wyznaczonym jako jednokierunkowy.

ORGANIZACJA RUCHU PRZY CMENTARZU KOMUNALNYM DĘBICA

– od piątku 28.10.2022 r. od godz. 8.00 do dnia 1.11.2022 r. do godz. 22.00 na Górnej i Dolnej Dębicy (wzorem lat ubiegłych) ruch drogowy będzie jednokierunkowy. Parking na przystanku „Dolna Dębica” udostępniony będzie jedynie osobom niepełnosprawnym i pojazdom TAXI;
–  dnia 1 listopada od godz. 6.00 do godz. 22.00 na ul. Łęczyckiej na odcinku od ronda przy ul. Rawskiej w kierunku do skrzyżowania z ul. Wschodnią – pozostaje ruch dwukierunkowy z wprowadzonym manewrem zawracania dla pojazdów przy sklepie (dotyczy tylko mieszkańców). Na odcinku od skrzyżowania ul. Łęczyckiej z ul. Wschodnią w kierunku do „Dębicy Starej” ruch drogowy będzie zamknięty i udostępniony wyłącznie dla:
a) autobusów komunikacji zbiorowej (przejazdy bezpłatne),
b) taksówek z pasażerami, które będą wpuszczane na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez policję. Taksówki będą mogły zatrzymywać się wyłącznie na wyznaczonych tymczasowo postojach, a na „Górnej Dębicy” tylko z możliwością wysadzania i zabierania pasażerów,
c) służb miejskich i porządkowych (ZZM, EPGK, Cleaner),
d) pojazdów zaopatrzenia stanowisk handlowych, których właściciele posiadać będą ważne przepustki wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elbląg tel. 55 2341516,
e) inne pojazdy będą wpuszczane w sposób regulowany przez policję.

Dla pozostałych pojazdów dojazd do Cmentarza Dębica w dniu 1 listopada 2022 r. od godz. 6.00 do godz. 22.00 będzie odbywał się od strony węzła DK22 i DW509:
a) na odcinku od „Jeziorka” obowiązuje ruch jednokierunkowy (w dół) w kierunku ronda przy ul. Rawskiej z możliwością parkowania po jednej stronie jezdni,
b) możliwość wjazdu i parkowania aut osobowych na parkingach utwardzonych przy obu  pętlach cmentarza Dębica będzie kierowana przez policję.

Ełk

1 listopada w godzinach 6.00-20.00 zamknięta dla ruchu będzie ul. Cmentarna oraz część ul. Norwida od Matejki do Cmentarnej. Na niektórych odcinkach dróg w okolicy nekropolii będą ustawione dodatkowe znaki m.in. zakazu zatrzymania czy nakazu skrętu.

Tego dnia na terenie targowiska miejskiego zostanie utworzony parking. Przejazd i przejście pomiędzy starym i nowym cmentarzem jest zamknięte, dlatego pomiędzy nekropoliami będzie co pół godziny kursowała specjalna linia miejskich autobusów. W dzień Wszystkich Świętych przejazdy autobusami MZK w Ełku będą bezpłatne.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

Giżycko

W Giżycku obowiązać będzie zakaz zatrzymywania się na ul. Obwodowej pomiędzy Rondem Solidarności a Aleja Lipową. W Giżycku ruch wróci do normy dopiero 3 listopada.

Ruciane-Nida

W Rucianem-Nidzie przy drodze krajowej nr 58 pomiędzy ulicami Dworcową i Mazurską będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy.

Gołdap

W Gołdapi organizacja ruchu będzie zmieniana na bieżąco w razie potrzeby.

Olecko

1 listopada w Olecku linie autobusowe nr 1 i 2 będą kursowały za darmo.

 

Autor: M. Zbrożek/J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski

Zmiany organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych [MAPY]

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, policjanci, komunikacja miejska, groby, zmiany, cmentarze, Wszystkich Świętych, zmiana organizacji ruchu
Bezpłatna komunikacja miejska i dodatkowe autobusy na Wszystkich Świętych

We wtorek 1 listopada przejazdy komunikacją miejską w Elblągu będą bezpłatne - poinformował elbląski magistrat. W dniu Wszystkich Świętych uruchomione zostaną dodatkowe linie autobusowe. W związku...

Zamknij
RadioOlsztynTV