Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Opady śniegu i silny wiatr. Pogarszają się warunki drogowe

Fot. Adobe Stock

Opady śniegu bardzo utrudniają jazdę w regionie. Opady śniegu i zawieje ograniczają widoczność nawet do stu metrów, a jezdnie są bardzo śliskie.

Jak sytuacja wygląda w regionie? Opowiadał Zenon Krajza, dyżurny Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie

Warunki do jazdy są bardzo trudne z uwagi na opady śniegu, które wystąpiły. W województwie sytuacja jest opanowana. Błoto pośniegowe jest systematycznie usuwane. Obecnie w użyciu jest 25 jednostek odśnieżających.

00:00 / 00:00

Zakończyły się utrudnienia na ekspresowej S7 między węzłami Elbląg Zachód i Elbląg Południe. Na jezdni w kierunku Gdańska samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Zablokowane były dwa pasy ruchu, a ruch odbywał się pasem awaryjnym.

Synoptycy ostrzegają przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi, silnym wiatrem, oblodzeniem dróg i przed burzami śnieżnymi. Ostrzeżenia o oblodzeniu i opadach śniegu obowiązują do godziny 18.00 jutro. Silny wiatr ma wiać do południa.

Posłuchaj relacji Marty Szulborskiej

00:00 / 00:00

Jedźcie ostrożnie.

Autor: K. Kantor/P. Świniarski
Redakcja: M. Rutynowski

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, policja, śnieg, ślisko, S7, zablokowana droga
Wypadek na DK16. Jedna osoba została ranna

Dwa samochody zderzyły się w czwartek na krajowej "szesnastce" na odcinku Olsztyn - Ostróda. Poszkodowana została jedna osoba. Do wypadku doszło w miejscowości Dłużki. Jak wynika...

Zamknij
RadioOlsztynTV