Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Opada poziom wód. Sytuacja wraca do normy

Fot. M. Stankiewicz

Opada poziom wody na terenach powiatów elbląskiego i braniewskiego. Po kilkudniowych ostrzeżeniach hydrologicznych drugiego oraz trzeciego stopnia sytuacja powoli wraca do normy.

W tym tygodniu synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali szereg ostrzeżeń – w szczególności dla obszarów Wałszy do ujścia rzeki Pasłęki oraz terenu Zalewu Wiślanego i zlewni rzeki Baudy. Przez cały czas sytuacja była i nadal jest monitorowana, w szczególności w trzech gminach powiatu elbląskiego. Mowa o gminie Elbląg, Gronowo Elbląskie oraz gminie Markusy.

Woda powoli opada, choć miejscami jej nadmiar nadal napiera na infrastrukturę przeciwpowodziową. Swoje zrobiły także bobry, które w niektórych miejscach uszkodziły wały, co spowodowało przelanie się wody.

W przyszłym tygodniu synoptycy przewidują wydanie kolejnych ostrzeżeń hydrologicznych dla zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego. Prognozowane alerty dotyczą możliwości gwałtownych wzrostów stanów wód, a także możliwości wezbrania wody wraz z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

Posłuchaj relacji Jana Suleckiego

Autor: J. Sulecki
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w woda, powódź, powiat elbląski
Zmienna sytuacja hydrologiczna na Żuławach i Zalewie Wiślanym

Na terenie Zalewu Wiślanego oraz Żuław stale monitorowana jest sytuacja hydrologiczna. Od kilku dni, z powodu opadów deszczu i silnego wiatru, w newralgicznych miejscach podnosił się...

Zamknij
RadioOlsztynTV