Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyński Teatr Lalek zaprasza na przedstawienia on-line. W ich realizacji pomogła „Kultura w sieci”

Widok z balkonu na scenę. Fot. Łukasz Węglewski

Olsztyński Teatr Lalek dostał wsparcie z programu „Kultura w sieci”. Pierwszy efekt działań aktorów można już usłyszeć online.

„Ślad wirusa” Michała Kaźmierczaka jest pierwszym z cyklu słuchowisk, jakie Olsztyński Teatr Lalek realizuje w projekcie „Koronasłuchowiska”. Na realizację przedsięwzięcia instytucja dostała 54 tysiące złotych dofinansowania.

Cykl zaproponowany przez Olsztyński Teatr Lalek odwołuje się do obecnej pandemii. Pracują nad nimi aktorzy, a autorami tekstów są uczestnicy Pracowni Dramatu, działającej przy teatrze.

Teksty są reakcją na ten nowy fenomen, sposobem artystycznego oswajania i próbą zrozumienia zjawiska, które wciąż jest dla wszystkich wielkim zaskoczeniem, niewiadomą, niewątpliwie powodem do lęku. Projekt to też reakcja na zmianę tradycyjnej formy dzielenia się twórczością lub inne spotkanie ze sztuką w okresie w jakim wszyscy się teraz znajdujemy

– wyjaśnia zastępca dyrektora OTL, Anna Ratkowska-Filipowicz.

Poza „Śladem wirusa” w cyklu „Koronasłuchowiska” pojawią się jeszcze „Zjawisko profesora Malczewskiego” również autorstwa Michała Kaźmierczaka (premiera 24 maja) oraz „Drzewo” Agnieszki Anny Włodarskiej (premiera 30 maja).

Celem programu „Kultura w sieci” jest przede wszystkim wsparcie przedsięwzięć, które będą dostępne online. Przygotowane propozycje będą za darmo dostępne w przestrzeni wirtualnej. To jednocześnie szansa na zwiększenie obecności kultury w życiu społecznym. „Kultura w sieci” okazała się największym w historii programem dotacyjnym Narodowego Centrum Kultury. Zgłoszonych zostało łącznie 5 948 wniosków na kwotę ponad 471 milionów złotych. Do realizacji trafiło niemal tysiąc 200 propozycji.

Słuchowiska są dostępne poprzez YouTube oraz SoundCloud.

Źródło: UM Olsztyn
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, dotacja, Tetar Lalek
Z Klebarka Wielkiego do Olsztyna. Wprowadzono nową linię autobusową

Od 18 maja 2020 roku uruchomiona została nowa linia autobusowa nr 104 - poinformował Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. Linia kursuje z Klebarka Wielkiego,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV