Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyński Teatr Lalek świętuje 70-lecie istnienia

Fot. Ł. Sadlak

Olsztyński Teatr Lalek świętuje jubileusz wystawienia pierwszego spektaklu. Historyczna premiera, która zainicjowała działalność wówczas Teatru Lalek Czerwony Kapturek, odbyła się 31 stycznia 1954 roku w sali sesyjnej olsztyńskiego ratusza.

Wystawiono sztukę „Piękna była to przygoda” autorstwa dziennikarza Mieczysława Czerwińskiego i Janiny Zakrzyńskiej, aktorki Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. – Po 70 latach Olsztyński Teatr Lalek powrócił do początków swojej historii i przygotował czytanie performatywne sztuki, która powstała na motywach oryginału – powiedział Andrzej Bartnikowski, dyrektor Teatru. Sztukę napisał Michał Kaźmierczak – dramatopisarz i kierownik literacki Olsztyńskiego Teatru Lalek.

Czytanie performatywne sztuki „Piękna była to przygoda” odbędzie się w olsztyńskim ratuszu w środę o godzinie 17. Natomiast obchody 70-lecia teatru zakończy w kwietniu uroczysta gala.

Posłuchaj audycji Na scenie

00:00 / 00:00

Autor: A. Lipczyńska
Redakcja: K. Ośko

Więcej w jubileusz
Rozpoczęły się obchody jubileuszu Związku Piłsudczyków w Elblągu

Od 30 lat w Elblągu działa Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej. Przy Krzyżu Katyńskim na cmentarzu Agrykola zainaugurowano jubileuszowe obchody, które trwać będą przez cały rok. Maria...

Zamknij
RadioOlsztynTV