Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyński Szpital Uniwersytecki potwierdza wysoką jakość. Placówka otrzymała specjalny certyfikat

Fot. A. Skrago

Jeden z najmłodszych szpitali w Polsce dołączył do grona placówek, które mogą pochwalić się certyfikatem akredytacyjnym. Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie uroczyście odebrał dokument, który poświadcza wysoką jakość działalności tej placówki.

Zdobycie certyfikatu akredytacyjnego w Polsce nie jest wymogiem, żeby szpital działał. Ma go dwieście na tysiąc funkcjonujących w kraju szpitali. Korzyści, poza prestiżem i potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych usług, są też wymierne. Szpital będzie dostawał z Narodowego Funduszu Zdrowia więcej pieniędzy – około półtora procenta do poziomu ryczałtu.

Żeby zdobyć certyfikat, olsztyńska placówka przygotowywała się do tego od czterech lat – powołany został specjalny zespół, który się tym zajmował, konieczne było unowocześnienie procedur i udokumentowanie tego, w jaki sposób świadczone są usługi, czy też zapewnienie bezpieczeństwa przepływu dokumentacji.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie działa od 2009 roku.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, certyfikat
Ponad trzy tysiące osób z regionu skorzystało z programu „Mama 4 plus”

Już trzem tysiącom dwustu jedenastu osobom w województwie warmińsko-mazurskim przyznano specjalną emeryturę za wychowanie co najmniej czworga dzieci, w ramach programu „Mama 4 PLUS”. Są również...

Zamknij
RadioOlsztynTV