Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyński szpital na trzy dni stał się stolicą polskiej chirurgii dziecięcej

Fot. D. Grzymska

Ponad 100 specjalistów z tej dziedziny zjechało na konferencję „Interregio 2018 Poznań-Olsztyn”. Medycy praktycznie i teoretycznie doskonalą się w nowoczesnych technikach leczenia chirurgicznego małych pacjentów. W tym roku lekarze szkolą się w laparoskopii i laseroterapii.

Szpital Dziecięcy w Olsztynie od lat jest wiodącą placówką w Polsce, która szkoli chirurgów w praktycznym zastosowaniu laparoskopii. Jak mówi chirurg dziecięcy Michał Puliński, początki były trudne.

Byliśmy samoukami. Teraz mamy i doświadczenie, i wiedzę – chętnie się nią dzielimy

– dodał Michał Puliński.

Coraz więcej placówek stawia na laseroterapię. Niedawno także olsztyński szpital dziecięcy wzbogacił się o taki sprzęt. Teraz nasi lekarze uczą się od swoich kolegów z innych szpitali. Mimo, że chirurgia dziecięca w Polsce stoi na wysokim poziomie, to nie jest to główna specjalność wybierana wśród młodych lekarzy.

Trzecia już konferencja „Interregio 2018 Poznań-Olsztyn” jest owocem współpracy Klinicznego Oddziału Chirurgii i Urologii Dziecięcej szpitala dziecięcego w Olsztynie z Katedrą i Kliniką Chirurgii, Traumatologii  i Urologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, oraz z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim i Polskim Towarzystwem Chirurgów Dziecięcych.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

Fot. D. Grzymska

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, szpital dziecięcy, chirurgia, Michał, Puliński
Uczniowie z regionu nagrodzeni w konkursie „Dbam o swoje bezpieczeństwo”

13 uczniów klas 1-3 z całego województwa nagrodzonych za umiejętności plastyczne – ale i wiedzę o bezpieczeństwie. Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie rozstrzygnęła konkurs plastyczny „Dbam...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV