Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyński Ośrodek Sportu i Rekreacji…. bez sportu?

Sportowo-rekreacyjna infrastruktura nad jeziorem Ukiel w Olsztynie. Fot. Ł. Węglewski

Dział Sportu w OSiR-ze zawiesza swoją działalność. Co za tym idzie – wydarzenia organizowane i współorganizowane przez ten dział, stanęły pod dużym znakiem zapytania.

Miasto szuka oszczędności w podległych mu jednostkach ze względu na ograniczony przyszłoroczny budżet. Jak powiedział nam Zbigniew Szymula – rzecznik olsztyńskiego OSiR-u – bardzo dokładnie przeanalizowano sytuację i postanowiono na zawieszenie działalności Działu Sportu.

W przyszłorocznym budżecie będziemy mieli około 2 miliony 700 tysięcy złotych mniej, a więc trzeba było szukać oszczędności we własnej działalności. Wybór kierownictwa padł na zawieszenie funkcjonowania Działu Sportu.

00:00 / 00:00

Przewodniczący Komisji Sportu w olsztyńskiej Radzie Miasta – radny klubu PiS – Radosław Nojman przyznaje, że w związku z tą decyzją, pojawia się wiele pytań – między innymi o Centrum Rekreacyjno Sportowe „UKIEL”, gdzie wiele imprez sportowych miało swój początek i koniec. Chodzi o zawody w kolarstwie górskim, triathlonie czy półmaratonie, które także mogą zniknąć z kalendarza sportowego Olsztyna.

Może troszeczkę sobie żartuję, ale w mojej ocenie może to by realizacja tego hasła – Olsztyn bez sportu. (…) Wiele imprez odbywało się na terenie CRS Ukiel. Kolejne pytanie – czy tak duża inwestycja będzie przydatna, skoro tych imprez zabraknie?

00:00 / 00:00

Jak zapewnia radny klubu PO – Łukasz Łukaszewski – taki scenariusz jest mało prawdopodobny, bo te wydarzenia organizowały zewnętrzne podmioty przy wsparciu działu sportu.

Na pewno nie będziemy chcieli, żeby imprezy przestały być organizowane. One i tak były organizowane w większości przez podmioty zewnętrzne.

00:00 / 00:00

Pod dużym znakiem zapytania stoją jednak rozgrywki amatorskie w siatkówce, piłce nożnej czy tenisie stołowym organizowane przez Dział Sportu olsztyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w osir, Radosław Nojman, łukasz łukaszewski
Radykalna podwyżka opłat za żłobki w Olsztynie

Dwukrotnie wyższe opłaty za żłobki i likwidacja Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Fałata w Olsztynie - takie decyzje podjęli olsztyńscy radni podczas sesji Rady Miasta....

Zamknij
RadioOlsztynTV