Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyński oddział KRUS świętuje 30-lecie istnienia

Fot. W-MUW

Jubileuszowe spotkanie przedstawicieli Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego odbyło się w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Olsztynie.

Jak mówi dyrektor KRUS w regionie Henryk Żuchowski, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego od lat zajmuje się kluczowymi dla gospodarzy sprawami.

KRUS zajmuje się przede wszystkim ubezpieczeniami, świadczeniami długoterminowymi i krótkoterminowymi, a także prewencją rehabilitacją i orzecznictwem lekarskim.

00:00 / 00:00

Wojewoda Artur Chojecki ocenia, że praca KRUS-u jest niezwykle potrzebna, szczególnie w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie jest tak wielu rolników.

Wiele obszarów działania, które podejmuje olsztyński oddział KRUS-u jest pożytecznych przede wszystkim dla rolników. Społecznie jest to niezwykle ważne, ponieważ to bardzo znacząca grupa.

00:00 / 00:00

KRUS co roku organizuje konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. W tym roku jego zwycięzcą, także na poziomie ogólnopolskim, jest gospodarstwo rolne z gminy Pisz. Miano najbezpieczniejszego gospodarstwa otrzymali państwo Borkowscy, którzy na co dzień zajmują się hodowlą bydła i produkcją mleka krowiego.

Z właścicielem wyróżnionego gospodarstwa Markiem Borkowskim rozmawia nasz reporter Marek Lewiński.

Głównie jest to bydło mleczne i mleko. Przy produkcji mleka w gospodarstwie trzeba pamiętać o bardzo wielu zasadach bezpieczeństwa dotyczą m.in. maszyn i zwierząt. Nie zatrudniamy nikogo w naszym gospodarstwie, bo to rodzinne gospodarstwo.

00:00 / 00:00

Laureaci otrzymają nagrodę prezesa KRUS – ciągnik rolniczy URSUS C-380 K oraz voucher od Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Do udziału w tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 906 gospodarstw indywidualnych. Większość z nich stanowiły gospodarstwa o powierzchni do 50 hektarów.

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnicy, KRUS
Trwa protest rolników. Zablokowana jest DK 15. Policja zmieniła trasę objazdu

Blokadę drogi nr 15 między Sampławą a Lubawą rozpoczęli we wtorek rano rolnicy związani z Agrounią. Organizatorzy zapowiedzieli, że protest potrwa 24 godziny. Po godz. 8...

Zamknij
RadioOlsztynTV