DZIŚ: 10 °C pogoda dziś

Olsztyński judoka coraz bliżej IO 2016

Logo igrzysk olimpijskich Rio 2016

Maciej Sarnacki zdobył kolejne punkty do rankingu dającego przepustkę do igrzysk olimpijskich.

Judoka Gwardii Olsztyn tym razem walczył w Korei w zawodach IJF Grand Prix Jeju. Wywalczył tam brązowy medal, przegrywając tylko w półfinale z reprezentantem gospodarzy.

Występ pana Macieja podsumował jego tata i trener – Wojciech Sarnacki.

00:00 / 00:00

W Korei walczył także Kamil Kozłowski z Gwardii Olsztyn. Jedną walkę w grupie wygrał, drugą przegrał, ale mimo to zdobył również sporo punktów do rankingu. Przesunął się z trzeciej setki na 140. miejsce. Maciej Sarnacki jest w pierwszej 20.

Za przyszły weekend judocy będą walczyć w bardzo silnie obsadzonym turnieju w Tokio. (kośk/łw)

Więcej w judo, RIO, Igrzyska Olimpijskie
Maciej Sarnacki zbiera punkty do rankingu olimpijskiego

Maciej Sarnacki zajął trzecie miejsce w Abu Zabi w kategorii +100 kg zawodów dżudoków Grand Slam, zaliczanych do kwalifikacji olimpijskich. 27-letni zawodnik Gwardii Olsztyn w decydującej...