JUTRO: 2 °C pogoda jutro

Maciej Sarnacki zbiera punkty do rankingu olimpijskiego

Maciej Sarnacki zajął trzecie miejsce w Abu Zabi w kategorii +100 kg zawodów dżudoków Grand Slam, zaliczanych do kwalifikacji olimpijskich.

27-letni zawodnik Gwardii Olsztyn w decydującej walce pokonał przez waza-ari Austriaka Daniela Aller-storf-era. W eliminacjach polski judoka wygrał przed czasem z Turkiem Burakiem Serbestem, a w ćwierćfinale przegrał przez ippon z Rosjaninem Renatem Saidowem.

W tym sezonie Sarnacki był już raz na podium zawodów cyklu Grand Slam – uplasował się na trzeciej pozycji w rosyjskim Tiu-me-niu.

Z olsztyńskim judoką rozmawiał Piotr Świniarski – posłuchaj

00:00 / 00:00

(pświn/łw)

Więcej w judo
Medale judoków podczas Mistrzostw Polski

Złoty i srebrny medal Mistrzostw Polski seniorów wywalczyli judocy Gwardii Olsztyn. Maciej Sarnacki zwyciężył w kategorii powyżej 100 kilogramów. Swoje wszystkie walki zakończył przed czasem. Tytuł...