Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyński Instytut PAN w elitarnym gronie

Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk z Olsztyna znalazł się w elitarnym gronie 37 polskich placówek naukowych z kategorią A+ przyznaną przez Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych.

To efekt przeprowadzonej po raz pierwszy, według nowych zasad, oceny potencjału jednostek naukowych. Członkowie komitetu badali wydziały uczelni oraz jednostki naukowe i badawcze. 960 z nich otrzymało kategorie – od najwyższej A+ oraz A, B i C.

Zdaniem minister nauki Barbary Kudryckiej, 37 placówek wyróżnionych kategorią A+ to elita, wizytówka polskiej nauki w kraju i na świecie.

Oprócz jednostki Polskiej Akademii Nauk 7 placówek z regionu otrzymało drugą w kolejności kategorię „A”. Są to wydziały Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego: Nauki o żywności, Biologii i Biotechnologii, Hodowli i Biologii Zwierząt, Medycyny Wetetrynaryjnej, Bionżynierii Zwierząt oraz Wydział Teologii, a także Wydział Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. (jermak/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nauka, Polska Akademia Nauk, PAN
OSW zainaugurowało rok akademicki

Kolejna szkoła wyższa w regionie rozpoczęła nowy rok akademicki. Uroczysta inauguracja odbyła się w Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Józefa Rusieckiego, która działa od 17 lat. Wykład...

Zamknij
RadioOlsztynTV